XX Konferencja „Informatyka w Edukacji”

Za nami jubileuszowa edycja wydarzenia zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne, które odbyło się w Toruniu w dniach 25-27 czerwca. Tematem przewodnim było Kształcenie informatyczne drogą do cyfrowej transformacji społeczeństwa.

Inicjatywa skierowana jest do wszystkich osób i instytucji, dla których jest interesująca edukacja w warunkach cyfrowego świata i organizowane jest przez Oddział Kujawsko-Pomorski PTI, Sekcję Edukacji Informatycznej oraz Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Inicjatywa objęta jest Patronatem Honorowym Ministra Edukacji i Ministra Nauki.

W trakcie wydarzenia Paweł Paszkowski wziął udział w debacie „Jak przygotować polskie szkoły, nauczycieli i uczniów na wyzwania ery cyfrowej?” razem z dr Agnieszką Jankowską, Michałem Kanownikiem oraz Tomaszem Kulasą. Omówione zostały między innymi potrzeby krajowej edukacji w tym obszarze i najważniejsze wyzwania stojące na drodze polskich szkół w obliczu transformacji cyfrowej. Paneliści podzielili się swoją opinią na temat kompetencji cyfrowych, a także wskazali potrzeby nauczycieli, uczniów i rodziców w związku z postępem technologii, które zmieniają oblicze edukacji na całym świecie.

Ponadto w części warsztatowej nauczyciele mieli okazję uczestniczyć w zajęciach poświęconych programowi Intel® Skills for Innovation, które poprowadziła Iwona Łyczkowska. Była to doskonała możliwość, aby przedstawić, w jaki sposób korzystać z bezpłatnych scenariuszy lekcji, a także jak urozmaicić codzienną pracę z uczniami. Natomiast Konrad Wierzchowski opowiedział o o efektach partnerskiej współpracy Dell Technologies w ramach EDU 360 i dlaczego warto być częścią naszego programu.

Wielkie gratulacje dla wszystkich prelegentów oraz osób, które przyczyniły się do tego, że mogliśmy się spotkać, wymienić wiedzą oraz doświadczeniami zarówno ze świata nauki i administracji oraz biznesu. 

Zobacz też

„Edukacja (nie)domowa — Rewolucja czy ewolucja polskiej szkoły?”

„Edukacja (nie)domowa — Rewolucja czy ewolucja polskiej szkoły?”

Zobacz więcej
Sztuczna inteligencja w biznesie

Sztuczna inteligencja w biznesie

Zobacz więcej