Kolejny rok Mobilnych Laboratoriów Przyszłości za nami! Projekt intensywnie wspiera Dell Technologies
Laboratoria Przyszłości to największa rządowa inicjatywa edukacyjno-technologiczna w Polsce. Projekt, którego kluczowym partnerem jest firma Dell Technologies, od momentu startu aż po dziś dzień jest istotnym narzędziem wspierającym szkoły w dostosowaniu się do nieustannego rozwoju nowych technologii.
Kilka liczb, na które warto zwrócić uwagę:
- Od początku projektu, ekipy MLP dotarły już do 2 590 szkół we wszystkich powiatach Polski.
- Przełożyło się to na ponad 20 720 godzin warsztatów dla 155 400 uczniów. Co ciekawe, gdyby zajęcia odbywały się jednocześnie aż w 16 miejscach, żeby przeprowadzić tyle warsztatów, jedna ekipa edukatorów musiałaby prowadzić je nieprzerwanie przez ponad 28 miesięcy!
- MLP uczestniczyły w 87 wydarzeniach zewnętrznych, przekształcając domy kultury, biblioteki i inne, w nowoczesne przestrzenie edukacyjne.
- Dell Technologies jest partnerem projektu Laboratoriów Przyszłości od lutego 2022 roku, firma dostarczyła w tym czasie do szkół nie tylko wiele nowoczesnych urządzeń, ale też wiedzę ekspertów, która ma niebagatelny wpływ na polskie szkolnictwo.
Nasze zaangażowanie w Projekcie Laboratoria Przyszłości ukierunkowane jest na ciągłą współpracę. Jako aktywny partner, Dell Technologies nie tylko dostarcza niezbędne urządzenia, ale też uczestniczy w dynamicznym procesie edukacyjnym. Wsparcie obejmuje również kompleksowe szkolenia dla nauczycieli, warsztaty oraz dostarczanie materiałów dydaktycznych. Jesteśmy gotowi dzielić się doświadczeniem, tworzyć nowoczesne programy edukacyjne i być nieodłącznym partnerem na każdym etapie projektu – powiedział Konrad Wierzchowski, CEE Client Solutions Education Lead w Dell Technologies.
Dzięki nowoczesnym technologiom szkoły mają możliwość dostarczania wysokiej jakości zajęć, które wzbogacają tradycyjną edukację. Nauczyciele tworzą angażujące lekcje, które inspirują do odkrywania wiedzy w innowacyjny i niedostępny do tej pory sposób. Podnosi to atrakcyjność zajęć szkolnych, umożliwiając dzieciom i młodzieży rozwijanie zainteresowań nie tylko w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, ale także poprzez zajęcia pozalekcyjne.
W minionym roku bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się oferowane przez MLP warsztaty z druku 3D, które umożliwiają zdobycie doświadczenia w pracy na profesjonalnych drukarkach i długopisach 3D, a także naukę podstaw modelowania i stworzenie swojego własnego trójwymiarowego projektu.
Warto dodać, że MLP idealnie wpisują się w inne nasze projekty, również te tworzone wraz z firmą Intel (AI for Youth czy Skills for Innovation). Wspólnie dążymy do rewolucji polskiego systemu edukacji, tworząc nowoczesne, angażujące i przyszłościowe środowisko edukacyjne – dodaje Konrad Wierzchowski.
Mobilne Laboratoria Przyszłości ruszają w dalszą drogę, a my przypominamy, że warsztaty w ramach MLP są bezpłatne. Aby zgłosić szkołę do udziału w programie, należy wypełnić formularz na stronie laboratoria.gov.pl.